راهنمای خرید باتری اتومبیل

فروشگاه باطری ایران کره

بهترین باطری ماشین

باتری از اصلی ترین بخش های تامین کننده انرژی درون خودروهاست و اهمیتی آنقدر بالا دارد که میزان سلامتی آن بر کیفیت راندمان خودرو تاثیر مستقیم می گذارد. وظیفه عمده باتری، تامین انرژی مورد نیاز استارتر است. پس از روشن شدن پیشرانه، آلترنیتور یا دینام، نیروی الکتریکی مورد نیاز تجهیزات جانبی و رفاهی را تامین می کند.در اتومبیل های ابتدایی، به دلیل فراگیر نبودن سیستم ها و تجهیزات الکتریکی، باتری ها نیز در این صنعت چندان رایج نبودند. چراغ های جلو گازسوز بودند، به جای بوق از زنگ استفاده می شد و عمل استارت پیشرانه به شکل دستی و با شفت صورت می پذیرفت. اما روند استفاده از باتری در خودروها، برای تامین نیروی الکتریکی مورد نیاز ادوات گوناگون، از حوالی سال ۱۹۲۰ میلادی رشد چشمگیری گرد.تا اواسط دهه پنجم میلادی استفاده از باتری های ۶ ولت ادامه پیدا کرد تا اینکه در نهایت با معرفی و ساخت پیشرانه های جدیدتر که نیروی الکتریکی بیشتری برای شروع به کار نیاز داشتند باتری های ۱۲ ولت وارد چرخه شدند.البته حتی پس از جایگزینی تقریبا کامل باتری های ۱۲ ولت تعدادی از کمپانی ها، تا چند سال بعد به استفاده از باتری ۶ ولت در اتومبیل های کوچک خود ادامه دادند که به عنوان نمونه می توان از بیتل، ساخت فولکس واگن و سیتروئن ۲ CV یاد کرد. کارشناسان فروشگاه باطری ایران کره در این مقاله ی تخصصی سعی دارند که راهنمای خرید باتری اتومبیل برای شما عزیزان باشند تا بهترین باطری ماشین را انتخاب نمایید.ما بهترین مرجع برای مطلع شدن از قیمت باتری اتمی، قیمت باتری پراید، قیمت باطری ۲۰۶ و قیمت باطری ۴۰۵ می باشیم.


فروشگاه باطری ایران کره

انواع باتری خودرو

ابتدا با انواع باتری های رایج در صنعت اتومبیل آشنا خواهیم شد. در خودروهای غیر الکتریکی باتری ها به دو نوع اسیدی و سیلد (AGM) که باتری خشک هم نامیده می شود و به دلیل ساختارش به دو نوع تقسیم شده، طبقه بندی می شوند. باتری اسیدی یا Lead Acid: در باتری های اسیدی ۶ محفظه قرار دارد و درون هر محفظه تعدادی صفحه سربی با بار مثبت و منفی قرار گرفته. این صفحات سربی درون محلول الکترولیت محتوی ۳۵ درصد اسید سولفوریک و ۶۵ درصد آب قرار گرفته اند و مابین آن ها، جداکننده ای با قابلیت نفوذپذیری نصب شده است. صفحات هر محفظه به وسیله اتصال دهنده ای به هم متصل هستند و هر کدام قادر به تولید ۲ تا ۲.۲ ولت برق هستند و دلیل نام گذاری باتری ۱۲ ولتی همین موضوع است. مقدار محلول داخل این باتری ها باید مدام چک شود تا در صورت نیاز آب مقطر به آن اضافه شود. باتری های اسیدی جدیدتر همانند قبل به راحتی، آب خود را از دست نمی دهند ولی هنوز در مقایسه با باتری های AGM عمر کوتاه تری دارند. باتری AGM از نوع مارپیچ:باتری های AGM یا جداکننده جذبی در سال ۱۹۷۱ میلادی اختراع شدند و در دو نوع مارپیچ (Spiral) و مسطح (flat) تولید می شوند. در نوع مارپیچی، صفحات مثبت و منفی توسط جداکننده‌ جذب کننده و فایبرگلس درون محفظه‌ با ساختار مارپیچی قرار دارند و اکثر مواقع از جنس سرب هستند.مزیت استفاده از چنین صفحاتی با خلوص بالای سرب، افزایش شاخص CCA با به عبارت دیگر آمپراژ باتری در هوای سرد و کاهش مقاومت داخلی است که هر دو جریان الکترون ها را سرعت می بخشند. مزیت وجود فایبرگلس در خاصیت جذب مولکول ها توسط آن تعریف می شود. بنابراین با جذب محلول الکترولیت توسط فایبرگلس عملیات اضافه کردن آب مقطر به باتری عملا بی معنی می شود و نیاز به چک کردن مداوم باتری نیست. این باتری ها به دلیل ساختار و طراحی بهتر تا ۳ برابر مقاومت بیشتر از خود در برابر ضربات و تکان های شدید نشان می دهند. باتری هایAGM مسطح از منظر شیمیایی مشابه مدل اسیدی هستند؛ اما از نظر ساختار و طراحی متفاوت اند. بر خلاف جداکننده نفوذپذیر در باتری اسیدی، در این باتری ها جداکننده AGM بین صفحات مثبت و منفی جای گرفته که اجازه خروج هیدروژن و اکسیژن را از درون محلول الکترولیت نمی دهد و از شناور بودن محلول نیز جلوگیری می کند. بنابراین مثل مدل مارپیچی این مدل نیز نیازی به اضافه کردن آب مقطر ندارد.باتری های AGM برای عملکرد بالا مناسب هستند و در اغلب خودروهای مدرن استفاده می شوند؛ همچنین قادرند تا چرخه های بیشتری از فرآیند شارژ و تخلیه شارژ را تحمل کنند. باتری های AGM در قیاس با باتری های اسیدی قیمت بالاتری دارند.از دیگر مزایای باتری های سیلد نسبت به باتری های اسیدی می توان به نبود بخارات اسیدی به دلیل جامد بودن مواد و ریخته نشدن اسید روی خودرو و قطعات آن، عمر بیشتر، نوسانات ولتاژی کمتر و ایمنی کلی بیشتر اشاره کرد. فروشگاه باطری ایران کره از معتبرترین شرکت های فروش انواع باتری خودرو و بهترین راهنمای خرید باتری اتومبیل برای شما می باشد. قیمت روز باطری اوربیتال، قیمت باطری ال نود، قیمت باطری تیبا و قیمت باطری هیوندای را از فروشگاه باطری ایران کره جویا شوید.شرکت ما ارائه دهنده ی بهترین باطری ماشین در سطح ایران می باشد.


فروشگاه باطری ایران کره

کاهش عمر باتری خودرو

کاهش عمر باتری خودرو به عواملی چند بستگی دارد.معیار اصلی تشخیص سلامت باتری خودرو، ورقه های سربی درون آن است. واکنش اسید سولفوریک با ورقه های سربی، زمینه ساز تولید جریان درون باتری محسوب می شود. زمانی که باتری خالی می شود، سولفات ،روی ورق های سرب انباشته شده و توانایی باتری را برای ایجاد جریان کاهش می دهد. اما زمانی که مولد با وادار کردن جریان برای حرکت در جهت عکس دوباره باتری را شارژ می کند، سولفات انباشته شده روی ورق های سربی به محلول باز می گردد. با گذر زمان، مقادیری از سولفات به طور ثابت روی ورقه ها باقی مانده و چرخه کاهش توانایی باتری در تولید و ذخیره الکتریسیته آغاز می شود. اگر باتری زود به زود خالی شود یا برای بیش از چند روز خالی بماند، این چرخه سرعت بیشتری هم می گیرد. در نهایت ورقه های سربی کاملا سولفاته شده و دیگر پذیرای شارژ نخواهند بود.همچنین ممکن است باتری بر اثر مواردی مانند شارژ شدن های ناقص بر اثر مشکلات در شارژ کردن یا رفت و آمد مکرر در مسافت های کوتاه، یا کم شدن سطح آب درون باتری تا زیر قسمت فوقانی ورقه ها بر اثر هوای داغ زودتر سولفاته شود. فروشگاه باطری ایران کره، فروشگاهی است که فعالیت های آن مبتنی بر ارائه خدمات به صورت اینترنتی و حضوری می باشد. این فروشگاه عرضه کننده انواع باتری خودرو برای تمامی خودروهای داخلی و وارداتی است. باتری های ایرانی و خارجی عرضه شده شده در این فروشگاه از بهترین و باکیفیت ترین باتری های موجود در بازار بوده و با قیمت مصوب به مشتریان گرامی عرضه می شود.فروش باطری ماشین پوما، باتری پروتون ۷۴ و باطری ام وی ام ۳۱۵ از جمله باتریهای ارائه شده توسط فروشگاه باطری ایران کره می باشد.


فروشگاه باطری ایران کره

مشخصات باتری خودرو

انجمن بین المللی باتری (BCI)، پارامترهایی را به عنوان مشخصات باتری خودروها تعیین کرده که در ادامه با مهم ترین آن ها آشنا خواهیم شد. شماره گروه BCI نوع باتری مورد استفاده در خودرو را مشخص می کند. اگر باتری اتومبیل شما به هر دلیلی خراب شد با داشتن مشخصات باتری که از روی اعداد BCI گردآوری می شوند، می توانید به راحتی مناسب ترین باتری‌ را جایگزین نمونه قبلی کنید.شاخصه هایی نظیر ابعاد (طول، عرض و ارتفاع)، شکل کلی‌ باتری و نحوه قرارگیری ترمینال ها همگی از طریق عدد BCI قابل شناسایی هستند.بسیاری از شرکت ها باتری های مختلفی، از نظر سایز و جنس صفحات، را تحت یک گروه بندی تولید می کنند. برای همین یک شماره گروه خاص می تواند شامل باتری هایی با ظرفیت های متفاوت از یکدیگر شود. بنابراین با اینکه شماره گروه BCI به خوبی ولتاژ و شاخصه های فیزیکی را برای خریدار مشخص می‌کند، معیار مناسبی برای سنجش ظرفیت باتری نیست. ولتاژ: تعیین ولتاژ باتری راحت ترین بخش کار است. تمام خودروهای تولید شده پس از سال ۱۹۶۰ میلادی از باتری ۱۲ ولت استفاده می کنند. حتی تمام خودرو های تمام برقی و هایبرید هم از باتری هایی با چنین ولتاژی برای روشن کردن چراغ ها و سایر ادوات بهره می برند که در بخشی جدا از باتری تامین کننده قوای محرکه قرار دارد. پیشتر به دلیل حجم کمتر پیشرانه از باتری های ۶ ولتی استفاده می شد. CCA یا آمپر گردان میل لنگ در شرایط سرد: CCA که مخفف Cold Cracking Amps است نشانگر مقدار آمپریست که یک باتری در دمای صفر درجه فارنهایت یا منهای ۱۷.۸ درجه سانتی گراد از خود خارج می کند، با این شرط که میزان ولتاژ باتری به پایین ۷.۲ ولت نرسد. بنابراین این عدد توانایی باتری برای کار کرد در شرایط سرد را نشان می دهد. شدت جریان استارت سرد به ۲ عامل وابسته است. ظرفیت اسمی باتری و مقاومت درونی باتری. ظرفیت باتری با شدت جریان سرد رابطه مستقیم دارد یعنی هرچقدر که ظرفیت باتری بالا رود مقدار شدت جریان در هنگام استارت سرد در آن افزایش می یابد. اما شدت جریان آمپر سرد باتری با مقاومت درونی رابطه ی عکس دارد. CCA باتری که قصد خریدش را دارید حتما باید با مقادیر درج شده در دفترچه راهنمای خودرویتان مطابقت داشته باشد. فروشگاه باطری ایران کره با هدف ارائه خدمات تخصصی برق و باتری در سال ۱۳۹۵ تاسیس شده است.فروشگاه باطری ایران کره با هدف فروش اینترنتی انواع باتری خودروهای سبک و سواری و ارسال محصول به محل مشتری فعالیت خود را آغاز نموده و تا به امروز ادامه داده است. شما خریداران گرامی با دادن مشخصات باتری خودرو از راهنمایی کامل تیم کارشناسی و پشتیبانی فروشگاه باطری ایران کره بهره مند شده و بهترین انتخاب را انجام دهید.فروش انواع باطری ماشین خارجی از جمله ، باتری پروتون ۷۴ و باطری ام وی ام ۳۱۵ و هم چنین فروش باتری خودروهای داخلی، گامی کوچک در راه سرویس دهی به شما هم وطنان گرامی می باشد.