تعویض باطری ماشین

تعویض باطری ماشین | فروشگاه باطری ایران کره

تعویض باطری خودرو و داغی باطری قبلی

تعویض باطری خودرو یکی از مواردی است که بایستی با توجه به کارکرد باطری و مقدار ولتاژ باطری در زمان مناسب انجام شود. اگر تعویض باطری ماشین به موقع انجام نشود ممکن است با انتقال مشکلات به سایر نقاط خودرو موجب بروز صدمات جبران نا پذیری به ماشین وارد شود، ما در این مقاله به بررسی سوالاتی که ممکن است برای مصرف کننده هنگام تعویض باطری خودرو پیش بیاید می پردازیم.
شاید برای خیلی از ما در هنگام تعویض باتری ماشین این سوال پیش بیاید حال با داغی باطری ماشین خود چه کنیم؟ و اینکه آیا از معایب رها کردن آن در طبیعت مطلع هستید؟
در مقاله امروز باتری کار درباره این موضوع با شما عزیزان صحبت خواهم کرد. امید است مورد رضایت شما عزیزان واقع گردد. چیزی که بسیاری از ما انسان ها درباره باطری ماشین فرسوده نمی دانیم این است که درون هر باطری ماشین مقدار زیادی اسید باتری و سرب موجود است که برای محیط زیست و بخصوص ما انسان ها بسیار خطرناک می باشد.
پس آگاه باشید که رها کردن باطری ماشین در طبیعت بسیار مضر بوده و باید به عنوان یک شهروند بدانیم در زمان تعویض باطری ماشین خود چه کنیم. تا بتوانیم هم از نظر اقتصادی و هم از نظر کمک به محیط زیست ایده آل عمل کنیم.


فروشگاه باطری ایران کره
فروشگاه باطری ایران کره
فروشگاه باطری ایران کره

قیمت باطری ماشین

زمانی که قصد خرید باطری ماشین دارید باید آگاه باشید که قیمت باطری ماشین با تحویل باتری فرسوده و عدم تحویل آن قیمت متفاوتی خواهد داشت پس برای یک کاربر به صرفه تر است که در هنگام خرید باطری ماشین، باتری فرسوده خود را تحویل دهید که با اینکار هم از تخفیف خرید بیشتری برخوردار شوید و هم به حفاظت از محیط زیست کمک کند.

تحویل داغی باطری

در صورتی که یک مشتری بنابه هر دلیلی تمایلی به تحویل داغی خود نداشته باشد ( مثلا باطری ماشین مشتری به سرقت رفته) موظف است به ازای هر آمپر باتری خریداری شده مبلغی مشخص را اضافه تر پرداخت کند. که این مبلغ در بازه های زمانی مختلف، متفاوت خواهد بود. بهتر است داغی باطری را تحویل دهید تا قیمت باطری ماشین برای شما پایین تر باشد.

قیمت باطری فرسوده

قیمت باتری فرسوده از روی قیمت جهانی سرب محاسبه میشود.از آن جا که قیمت سرب مانند سایر فلزات هر روز در حال تغییر است قیمت داغی هم دائما در حال تغییر می باشد. با افزایش قیمت سرب قیمت باتری فرسوده هم افزایش می یابد و با کاهش آن قطعا قیمت باتری هم کاهش می یابد . پس باید برای محاسبه قیمت باطری فرسوده خود به وزن و آمپر باطری توجه کنید.


نصب باطری ماشین

بنابراین فروشگاه باطری ایران کره در هنگام نصب باطری ماشین، با دریافت باطری فرسوده شما که که این کار هم باعث شده شما باتری خود را ارزان تر و با تخفیف بیشتر خریداری کرده و هم باتری فرسوده مجدد به چرخه تولید برگردد.
هر باتری اسقاط و یا فرسوده ماشینهای سواری معمولی حدود پانزده تا هجده کیلو گرم وزن دارد از این مقدار سه تا چهار لیتر آن اسید باتری می باشد که از مابقی وزن یک باطری ماشین حدود یک کیلو پلاستیک و بدنه باتری است و بقیه وزن باتری که مهمترین و با ارزش ترین قسمت آن است سرب موجود در باطری ماشین است.
امروزه در صنعت دنیا سرب یکی از مهمترین و پر کاربرد ترین فلزات است که یکی از تولیدات آن در صنعت باتری است. در حدود چهل درصد سرب مصرفی در صنعت باتری سازی از بازیافت همین باتری های فرسوده و به اصطلاح داغی تامین می گردد که عدد بسیار قابل توجهی است، که ما بقی سرب مورد نیاز برای تولیدات باطری ماشین از معادن سرب تامین می گردد.
شما با تحویل داغی باطری ماشین خود هنگام تعویض باطری می توانید باطری جدید خودرو خود را با قیمت پایین تری تهیه کنید که از نظر اقتصادی بسیار به صرفه تر است چرا که داغی باطری فرسوده ماشین شما کاربرد خاصی نمی تواند برای شما داشته باشد.


فروشگاه باطری ایران کره

چرا باطری فرسوده را نباید در طبیعت رها کنیم؟

شاید این سوال برای شما پیش آمده باشد که چرا باطری فرسوده را نباید در طبیعت رها کنیم؟ آیا با رها کردن باطری در طبیعت برای مردم می تواند خطرناک باشد؟ باید در پاسخ این سوال بگوییم بله، رها کردن باطری فرسوده ماشین در طبیعت می تواند بسیار خطرناک باشد.
ترکیب الکترولیت و سرب داخل باتری بسیار سمی و خطرناک است و برای محیط زیست بسیار مضر می باشد. رها کردن یک عدد باتری فرسوده در طبیعت و یا هرجای دیگر بسیار خطرناک بوده و باعث آلایندگی می گردد.
اسید باتری اگر با چشم کسی تماس پیدا کند باعث کور شدن شخص خواهد شد و یا حتی اگر سرب باتری بلعیده شود باعث مسمومیت شدید می گردد.
گازهایی که از باتری فرسوده تولید میشود و در هوا پراکنده میشود باعث آلودگی هوا شده و به ریه ها آسیب جدی وارد می کند. چناچه شما هوس کنید باتری را در زیرخاک دفن کنید شک نکنید باعث آلودگی و بیماری خاک آن منطقه می شوید.
پس باید به عنوان یک شهروند بدانیم که یک باطری ماشین باید به یک شیوه درست و زیر نظر کارشناسان و متخصصان و در یک پروسه تعریف شده تفکیک و بازیافت گردد و دوباره به چرخه صنعت وارد شود. شرکت امیران خودرو تمامی این کار ها را با همکاری متخصصان بازیافت مواد شیمیایی و افرادی که در زمینه تعویض باطری ماشین تجربه دارند انجام می شود. 
کشورهایی که کارخانه تولید باتری و یا سیستم بازیافت ندارند باتری های فرسوده را جمع آوری کرده و به کشور های دیگر ارسال می کنند تا به محیط زیستشان آسیبی وارد نشود. چناچه شما برای تامین برق اضطراری نیازمند یک باتری هستید حتما آن را در یک فضای امن و محافظت شده قرار داده تا باعث آلودگی محیط اطراف شما نگردد. بهترین کاری که شما می توانید انجام دهید در هنگام خرید باطری ماشین، باتری فرسوده خود را تحویل باتری ساز دهید. برای اطلاع از قیمت انواع باطری ماشین نو و فرسوده و سایر مطالب، ما را در سایت فروشگاه باطری ایران کره دنبال کنید.